Etiketler: balona baskı

Baskılı Balon Üretimi

Baskılı Balon Üretimi Nasıl Yapılmaktadır?

Balona baskı üretiminde kullanılan baskı tekniği serigrafidir. Belirli boyutlardaki boğumlara sahip olan özel kumaşlar kullanılarak balona baskı uygulaması gerçekleştirilmektedir. Baskıya özel olarak üretilen balonlar sayesinde özel balon baskı boyaları ile şişirilmiş olan balonların üzerine baskı uygulaması gerçekleştirilmektedir.

Hatalı Olan Baskılı Balonlar Ne Yapılıyor?

Balon baskısı yapılırken hatalı olan veya patlak olan balonlar file kutularına ayrılıp onun yerine düzgün balonlara baskı uygulaması yapılmaktadır. Patlak olan veya Patlamaya eğimli olan balonlar baskı sürecinde ayrılır ve dolasıyla paketlenirken gönderilen balonların içinde patlak balon çıkması çok düşük bir ihtimal olmaktadır.

Balona Baskı Nasıl Yapılıyor?

Baskı alanının aktif olarak kullanılması ve kaliteli baskılı balon ürünlerinin sunulması için balonlara olabildiğinde geniş olarak baskılar yapılmaktadır. Bu yüzden baskı yapılacak olan çalışmaya göre balon şişirilme ve baskılardaki yapılan teknikler değişiklik gösterebilmektedir.

Baskılı Balon Kalıp Ölçüleri Nedir?

12″ baskılı balonlar için 19*19, 20*20 ve 21*21 cm’lik oval-yuvarlak bir baskı alanı oluşturulmaktadır. Balon için özel olarak üretilmekte olan balon baskı boyaları ile baskı yapılmakla birlikte; baskısı yapılan balonlarda boya çatlaklığı ve boyanın dökülmesi en minimuma indirilmektedir.

Baskılı Balon Üretimi Saatte Kaç Adet?

Kaliteli baskılı balon hizmeti sağlamayı hedefleyen firmamız,Baskıya giren balonların hatalarını veya patlayan balonların ayrılması gibi nedenlerden gerçek sayıları nitelendirememekteyiz. Baskılı Balon Makine Parkurumuzda sürekli baskı süreci olmakla birlikte günlük balona baskı hacmi değişmektedir.

Fotoğraf Baskılı Balon

Resim Baskılı Balon

Fotoğraf Baskılı Balon Nasıl Yapılır?

Yapılan Çalışmalarda orjinalliğin bozulmamasına önem verilmekte olup, göndermiş olduğunuz görsel çalışmasında arka plan eğer çok tram olacaksa  tutulmaktadır. Tram Mantığıyla yapılan fotoğraf baskılı balonlar baskı kalitesi de ona göre ayarlanılmaktadır. Arka Planı koyu olmayan, diğer ögelerle  mesafesi olan veya flu olan çalışmalar genellikle kesilmektedir. Bir den fazla fotoğraf gönderilmesi durumunda en uygun olan görsel seçilip onun üzerinden grafik- çalışma yapılmaktadır..

Bize bir den fazla görsel iletmeniz durumunda; Balona Baskı en uygun olan görsel üzerinden çalışma sağlanılıp size en kısa süre içerisinde iletilmektedir. İletilen görsellerde piksel,genişlik ve çözünürlük esasları dikkate alınmaktadır. Balon üzerine yaptıracağınız görsellerin genellikle siyah veya lacivert olarak yapılması firmamızın öneride bulunduğu baskı rengidir. Baskı renginiz tek renk olacağı için balonları karışık renklerde de temin edebilirsiniz; Balona baskı renginiz siyah olduğu varsayalım tüm pastel renkler ile uyumluluk sağlayabilir. Bu konuda Sipariş esnasında firmamıza bunu bildirmeniz gerekmektedir.

Balona resim yaptırmak isteyen müşterilerimizin en çok sormuş oldukları sorulardan bir tanesi de; Resimli Balon üzerine Yazı yazabilir miyiz? 

Evet, Balon üzerine resim bastırırken yanına metin,yazı veya sevgi cümleleri ekleyebilirsiniz fakat şunu unutmamak gerekiyor 12″ Balonlarına baskı uygulamasındaki kalıpların ebatları sabit olup her yazınızın balon üzerinde bir alan kaplayacağını ve bununda genel boyutu etkileyeceğini unutmamalısınız.

Firmalar veya Ticari olarak Baskı Uygulamaları minimum 1.000 Adettir. Kişiye Özel Baskılı Balon grubunda ise 1.000 Adet’ten az talepler de değerlendirilmekte olup; 100 Adet, 500 Adet Balona Baskı Uygulaması yapılmaktadır.